günleme                  www.gunleme.dersbelgeligi.com

ders BELGELİĞİ nasıl kendi kaynağını kendi üretiyorsa günleme de dB üreticilerinin çalışmalarını içinde barındırıyor. Ve yeniden üretiyor. 

Türkçe

English

 

14.  28 Eylül 2018; H62

13.  17 Ağustos 2018; H62

12.  23 Temmuz 2018; H62

5.  19 Mayıs 2018; H62

1.  7 Mayıs 2018; H62

 

Ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olarak tarihe geçen 1939 Erzincan depreminden sonra yaraları sarmak için harekete geçen İş Bankası ve Darüşşafaka’nın yolu bu vesileyle kesişti. Deprem felaketine uğrayan ailelerden Darüşşafaka’nın öğrenci kabul koşullarına uygun 83 çocuk, İş Bankası’nın desteğiyle okula kabul edildi. Bu iş birliği neticesinde İş Bankası, “Erzincan Yetimleri”nin tüm masraflarını üstlendi ve onlara yeni bir geleceğin kapılarını açtı.

___________________________________________________

 

13 Haziran 2018 tarihinde, ders BELGELİĞİ 5. Resim ve 12. Desen Yarışması Ödülleri verildi.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, H. Avni Öztopçu’nun resim ve desen atölyesinde, ders BELGELİĞİ ödül töreni yapıldı. 5. Resim Ödülü, Aslıhan Mumcu ve Emre Tura’ya, 12. Desen Ödülü, Oğuzhan Altay’a verildi.

Sergilemeye değer görülenler, resim alanında; Sinan Orakçı, Hasan Aktaş, Merve Çiftçibaşı, Sevgi Rodop, Kader Çelik, İpek Arkan, Mina Yaşar, Şeyma Temiz, Melis Vatan ve Nezaket Köseoğlu; desen alanında ise Canan Kılıçaslan, İrem Gültepe, Mehmet İldiz, Murat Açış, Nil Çelik, Oytun Önal, Selen Toman, Senem Büşra Akyüz ve Şeyma Kaya oldu.

___________________________________________________

 

Leyla Soyer Mengüç: "..Volkan 10 yıllık öğretmenlikten sonra nihayet doğada yaşamayı seçmiş. Onun toprakla bitki ile ağaç ile ilişkisi, kent yaşamından doğal yaşama geçmesi bu yaşamı birlikte yürüyecek bir eşinin olması çocuğunu bu seçim içinde yetiştirecek olması farklı ve güzeldi. Volkan’ın yavaş konuşması bana da iyi geldi. O yavaşlık içinde ben de anlattığı yerlere gittim, tattım, sezdim gezdim. Çoğunluk hepimiz doğayı severiz, onun güzelliğini kuşların ötüşünü çiçeklerin açışını ama hep alımlayıcıyız. Volkan ise sadece alıcı değil o üretici. Toprağın, ağacın, havanın döngülerine göre yaşamını ayarlıyor. Merak duygusu hep canlı, araştırıyor geziyor iz sürüyor.
Bekir ve Volkan ağaçlar ile ilgili bir çalışma içindeler sanırım yakın zamanda bir kitap olarak karşımızda olacaklar. Onlar hakkında daha fazla bilgi söyleşimizin sesli kaydında. ders BELGELİĞİ onlarda iz bıraktı. Onlar da bu iz üzerine yeni izler oluşturuyorlar."

 

GÜNLEME hakkında